Wyszukiwanie szczegółowe:

Wycieczki objazdowe - PORTUGALIA - 9 dni

Region EUROPA
Czas trwania 9 dni

Rezerwacja online

27.04 – 05.05.2015 3390 PLN+ 150 EUR dewizowa część ceny imprezy

17.07 – 25.07.2015 3390 PLN+ 150 EUR dewizowa część ceny imprezy

15.09 – 23.09.2015 3390 PLN+ 150 EUR dewizowa część ceny imprezy

Szczegóły wycieczki

Opis

LIZBONA-SINTRA-CRISTO REI-SETUBAL-SESIMBRA-CAPE ROCA-ESTORIL-TOMAR-ALCOBACA-BATALHA-FATIMA-OBIDOS-NAZARE-COIMBRA-PORTO-BRAGA-VIANO DO CASTELLO

1 dzień Przylot do Lizbony. Zakwaterowanie w hotelu.
2 dzień Przejazd do Sintry. Czas wolny na spacer po wąskich uliczkach pełnych sklepów. Zwiedzanie Pałacu – jedynego ocalałego portugalskiego pałacu królewskiego z czasów średniowiecza. Powrót do Lizbony. Wieczorem dla chętnych kolacja połączona z wieczorkiem folklorystycznym  FADO (koszt ok. 35 EUR)
3 dzień Przejazd w kierunku masywu Arrabida poprzez zawieszony na Tagu most „25 Kwietnia”. Postój w  Cristo Rei – wjazd na górę i podziwianie zapierającej dech w piersiach panoramy Lizbony i okolic. Przejazd do Sesimbra, widokową drogą przez góry Arrabida, wiodącą przez Park Krajobrazowy. Zwiedzanie Sesimbra. W drodze powrotnej postój w mieście Setubal – głównym ośrodku portowym i przemysłowym. Przejazd do hotelu poprzez słynny most Vasco Da Gama.        
4 dzień Zwiedzanie Lizbony. Zaczynamy od najciekawszych historycznych miejsc w stolicy Portugalii: Park Edwarda 7-go, Aleja Wolności, Plac Rossio, dzielnica Alfama z jej unikalną Katedrą z XII-go wieku oraz wąskimi uliczkami oraz Placem Czarnego Konia u brzegu rzeki Tag. Zwiedzanie dzielnicy Belem. Zwiedzanie Klasztoru Jeronimos oraz Wieży Belem – będących przykładem dawnej świetności Portugalii. Wyjazd na Przylądek Roca – najbardziej wysunięty na zachód punkt kontynentalnej Europy. Powrót do hotelu w Lizbonie, po drodze przejeżdżając przez Cascais i Estoril.
5 dzień Przejazd do Tomar – zwiedzanie. Przejazd do Alcobaca i zwiedzanie tamtejszej Katedry – uznanej przez UNESCO za cud światowego dziedzictwa kulturalnego. Zwiedzanie Klasztoru w Batalha. Przejazd do Fatimy. Czas wolny na spacer po miasteczku i wizytę w Sanktuarium.
6 dzień Wyjazd na zwiedzanie średniowiecznego miasteczka Obidos. Czas wolny na odpoczynek i plażowanie w nadatlantyckiej miejscowości Nazare. Powrót do hotelu w Fatimie.
7 dzień Przejazd do Coimbry – zwiedzanie miasta, w tym m.in. Uniwersytetu – jednego z najstarszych na świecie. Przejazd do Porto, zwiedzanie miasta. W programie m.in.: słynne mosty: Luís  i Arrábida, Katedra, Kościół S. Francisco, Foz, Boavista i Budynek Giełdy papierów Wartościowych. Degustacja w słynnej piwnicy winnej w Porto. Rejs statkiem po rzece Douro, w trakcie którego można podziwiać panoramę starego miasta.
8 dzień Wyjazd na całodzienne zwiedzanie prowincji Minho. Zwiedzanie stolicy prowincji – miejscowości Braga. Przejazd do Viana Do Castello - zwiedzanie.
9 dzień Przelot do Warszawy.


Aby zapoznać się z bardziej szczegółowym programem klinkij "POBIERZ PROGRAM" u góry strony

Uwagi

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy (pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Zakwaterowanie w hotelach 4* oraz 3* (Fatima), w pokojach 2-osobowych lub 2-osobowych z dostawką, z łazienkami.

Przeloty obsługują linie lotnicze TAP – limity wagowe bagażu wg kryteriów przewoźnika (bagaż podręczny do 8kg, główny do 23kg).

Po przylocie na początku imprezy należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 150 EUR, stanowiącą dewizową część ceny imprezy.

Cena zawiera

- przeloty z/do Polski
- transport lokalny (autokar)
- opieka polskiego pilota i przewodników lokalnych
- zakwaterowanie w hotelach 4* i 3*, pokoje z łazienkami, 2-osobowe lub 2-osobowe z dostawką
- śniadania i kolacje

- wstępy do zwiedzanych obiektów
- ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagaż

Cena nie zawiera

- dewizowa część ceny imprezy (150 EUR)

Biuro Podróży Sigma Travel zaprasza na wycieczki: Kanada, USA, Brazylia, Kuba, Wenezuela, Meksyk, Peru, Chiny, Indie, Japonia, Tajlandia, Izrael, Etiopia, Kenia, RPA, Zanzibar, Europa, Afryka, Ameryka, Azja

Copyrights 1989-2013 © Biuro Podróży Sigma Travel