Wyszukiwanie szczegółowe:

Wycieczki objazdowe - ANGLIA - LONDYN - 4 dni

Region EUROPA
Czas trwania 4 dni

Rezerwacja online

26.05 - 29.05.2016 N/A+ 135 GBP dewizowa część ceny imprezy

15.09 - 18.09.2016 1990 PLN+ 135 GBP dewizowa część ceny imprezy

Szczegóły wycieczki

Opis

Londyn był przez wiele lat stolicą imperium, nad którym nie zachodziło słońce. Kraj bogacił się dzięki wpływom z kolonii, wśród których perłę stanowiły Indie. Pomimo upadku imperium ślady zamierzchłego bogactwa widać do dziś w monumentalnych budowlach i pałacach, w nadbrzeżach Tamizy, do których niegdyś przybijały wyładowane kosztownościami i przyprawami statki Kompanii Indyjskiej oraz nierzadko obładowane łupami okręty słynnych korsarzy, można to również zauważyć w mentalności samych Anglików. Dłuższa wycieczka daje szansę spojrzenia na słynny "countryside" czyli na wieś angielską, któremu zachwycającemu urokowi (nie tylko chodzi tu o chaty wieśniaków ale również, a może przede wszystkim o otoczone parkami pałace i dwory ziemiaństwa) poświęciło swoje wiersze i płótna wielu poetów i malarzy.

1 dzień WARSZAWA - LONDYN

Przelot samolotem rejsowym do Londynu (przelot bezpośredni PLL LOT). Transfer autokarem/minibusem do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu w mieście. Przejazd komunikacją miejską do centrum Londynu na spacer po Piccadilly Circus, Soho, Chinatown, Leicester Square, Trafalgar Square z kolumną Nelsona, czas wolny na idywidualne zwiedzanie Galerii Narodowej (malarstwo) z najcenniejszą kolekcją impresjonistów (wstęp bezpłatny).


2 dzień LONDYN

Zwiedzanie miasta metrem i na piechotę m.in. dzielnica Westminster - Opactwo Westminster, gdzie odbywają się wszystkie oficjalne nabożeństwa z udziałem członków rodziny królewskiej, Gmach Parlamentu z wieżą Big Bena, Park Św. Jakuba, pałac Buckingham, spacer po Whitehall - siedziba premiera Downing St. 10, koszary Gwardii Konnej, budynki rządowe, Piccadilly Circus, Soho, Chinatown, Leicester Square, Trafalgar Square z kolumną Nelsona. Czas wolny na Oxford Street - najslynniejszej ulicy handlowej w Londynie.

3 dzień LODNYN

Zwiedzanie miasta: katedra Św. Pawła z "Galerią Szeptów", zamek Tower of London (symbol przetrwania monarchii), miejsce wielu strasznych i krwawych epizodów historii Anglii z imponującą kolekcją klejnotów koronnych, a wśród nich najsłynniejszy diament świata Koh-i-Noor; rejs statkiem po Tamizie, czas wolny na indywidualne zwiedzenie Galerii Narodowej m.in.: kolekcja dzieł impresjonistów. Wieczorem fakultatywnie spektakl w teatrze na londynskim West End.

4 dzień LONDYN - WARSZAWA

Zwiedzanie slynnej Galerii Figur Woskowych Madame Tussaud's. Czas wolny na zakupy bądź wizyta w Brytyjskim Muzeum (zwiedzanie indywidualne / wstęp bezpłatny). Przelot samolotem rejsowym do Warszawy (przelot bezposredni PLL LOT).

 

Aby zapoznać się ze szczegółami kliknij "POBIERZ PROGRAM" na górze strony!

Uwagi

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy (np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Zakwaterowanie w hotelu w pokojach 2 osobowych lub 2 osobowych z dostawką, z łazienkami. Na początku wycieczki należy przekazać pilotowi kwotę 135 GBP, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Na bilety komunikacji miejskiej należy przeznaczyć ok. 30 GBP. Kolacje można zorganizować za pośrednictwem pilota w cenie ok. 15 GBP/jeden posiłek.

Przeloty obsługują linie lotnicze LOT. Limity wagowe bagażu wg kryteriów przewoźnika (bagaż podręczny do 8kg, bagaż rejestrowany do 23kg).

Cena zawiera

 • przeloty z/do Polski (samoloty rejsowe)
 • transfery autokarem/minibusem na tarsie lotnisko-hotel-lotnisko
 • zakwaterowanie w hotelu (pokoje z łazienkami)
 • opieka polskiego pilota/przewodnika
 • wyżwyienie zgodnie z programem (śniadania)
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • komplet ubezpieczeń (KL, NNW, bagażu)Cena nie zawiera

 

 • kosztu biletów komunikacji publicznej (ok. 30 GBP)
 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu
 • wydatków natury osobistej
 • innych kosztów nie wymienionych w punkcie "cena zawiera"

 

Biuro Podróży Sigma Travel zaprasza na wycieczki: Kanada, USA, Brazylia, Kuba, Wenezuela, Meksyk, Peru, Chiny, Indie, Japonia, Tajlandia, Izrael, Etiopia, Kenia, RPA, Zanzibar, Europa, Afryka, Ameryka, Azja

Copyrights 1989-2013 © Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja CooLWeb