Wyszukiwanie szczegółowe:

Wycieczki objazdowe - TANZANIA + ZANZIBAR - 14 dni

Region AFRYKA
Czas trwania 14 dni

Rezerwacja online

27.04 – 10.05.2015 12990 PLN+ 500 USD dewizowa część ceny imprezy

06.07 – 19.07.2015 12990 PLN+ 500 USD dewizowa część ceny imprezy

17.08 – 30.08.2015 12990 PLN+ 500 USD dewizowa część ceny imprezy

09.11 – 22.11.2015 12990 PLN+ 500 USD dewizowa część ceny imprezy

Szczegóły wycieczki

Opis

Mieszkańcom Europy trudno jest uwierzyć, że istnieją jeszcze miejsca na Ziemi, gdzie można zobaczyć ogromne stada zwierząt przemierzające bezkresne trawiaste a16c6ab76a167fc2cdde3f1386a3714a.jpgsawanny jak gdyby nie istnieli i nie panoszyli się na planecie królowie wszelkiego istnienia - ludzie. Ludzie, którzy dla pustej rozrywki wybili niemalże do nogi milionowe stada bizonów, królujące niegdyś na preriach Ameryki, którzy w pogoni za kością słoniową zabijali bez litości słonie, którzy z chęci przystrajania głowy cylindrami i melonikami wybijali bobry. Jednak takie miejsca jeszcze istnieją. Z pewnością zdarzyło się państwu włączyć kanał National Geografic, czy Discovery i zobaczyć relacje z wielkich migracji zwierząt afrykańskich.
Proponujemy państwu wyprawę do krainy, gdzie można to jeszcze zobaczyć na własne oczy. Miłośnikom przyrody nazw Ngorongoro i Serengeti nie trzeba tłumaczyć. Są synonimami rezerwatów przyrody zachowującymi relikty niezakłóconej przez człowieka przyrody. Wycieczkę na kontynent uzupełnia kilkudniowy pobyt na należącej do Tanzanii wyspie Zanzibar. Kiedyś będąca centrum handlu niewolnikami i przyprawami wyspa, teraz szczyci się jednymi z najpiękniejszych plaż i kryształowymi wodami Oceanu Indyjskiego.

ARUSHA – PARKA NARODOWY JEZIORA MANYARA – PARK NARODOWY NGORONGORO – PARK NARODOWY SERENGETI - ZANZIBAR

 

1 dzień Przelot do Tanzanii.
2 dzień Cały dzień przeznaczony na safari po Parku Narodowym Jeziora Manyara – uznanym przez UNESCO za rezerwat biosfery. Teren parku przecinają liczne strumienie a typową roślinnością są tu sawanny, rośnie tu także wiele gatunków palm. Na terenie parku występuje wiele chronionych gatunków zwierząt, m.in. żyrafy, guźce, pawiany, słonie, antylopy, bawoły, lwy i hipopotamy. Żyje tu także wiele różnorodnych gatunków ptaków.
3 dzień Przejazd do Ngorongoro – uznawanego za jeden z cudów świata. Jest to kaldera wygasłego wulkanu otoczona jeziorami. Ngorongoro wchodzi w skład krajobrazowo-zwierzęcego Rezerwatu Ngorongoro, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to również świetne miejsce to oglądania afrykańskiej zwierzyny tj. lwy, słonie, zebry, hipopotamy, flamingi, szakale, nosorożce, antylopy oraz wiele gatunków ptaków.
4 dzień Przejazd do Parku Narodowego Serengeti – wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz uznawanego za najlepszy rezerwat dzikiej przyrody w Afryce!
5 dzień Całodzienne safari po Parku Narodowym Serengeti – będącym największym obszarem chronionym na świecie. Obejmuje płaską równinę porośniętą trawiastą sawanną, z pojedynczymi skalistymi wzgórzami i kępami drzew akacjowych. Słynie z migrujących sezonowo wielomilionowych stad kopytnych: antylop, zebr, gazeli Thompsona i Granta, bawołów. Poza tym żyją tam: żyrafy, słonie, nosorożce, a z drapieżników: krokodyle, lwy, lamparty, gepardy, hieny, likaony, szakale, pytony.
6 dzień Pożegnanie z dziką przyrodą. Przejazd do miejscowości Arusha, zakwaterowanie w lodgy.

7 dzień Przelot na wyspę Zanzibar - słynącą z przepięknych plaż. Plaże mają piasek o zadziwiającej konsystencji białego pudru, kolor oceanu jest niewiarygodnie szmaragdowy. Wspaniałego obrazu dopełniają tradycyjne łodzie „dhow”, które wydają się być zawieszone na wodzie oraz malownicze sylwetki Masajów, którzy w swoich barwnych szatach pilnują bezpieczeństwa turystów. Pełna egzotyka, nieziemskie krajobrazy, wspaniała przyroda i bardzo wysoki standard hoteli to idealna wakacyjna propozycja dla urodzonych podróżników, ciekawych świata niespokojnych duchów, a także miłośników pięknych plaż i rodzinnego wypoczynku w fascynujących miejscach.
8 – 12 dzień Dni przeznaczone na wypoczynek na rajskich plażach wyspy. Możliwość zwiedzenia wyspy w formie szerokiej gamy wycieczek fakultatywnych organizowanych na miejscu - wycieczka na plantację przypraw. Historia Zanzibaru byłaby niekompletna bez goździków, gałki muszkatołowej, cynamonowej, pieprzu i wielu innych przypraw, przywiezionych przez Sułtanów z Omanu. Na wyspie do dziś uprawiane są wszystkie przyprawy świata. Zwiedzanie wyspy wraz z miastem Zanzibar w tym m.in. słynne Stone Town – wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, w którym wydaje się, że historia zatrzymała się w miejscu! Jego zabudowa jest mieszanką kultury arabskiej, indyjskiej, europejskiej i afrykańskiej. Miasto charakteryzuje się niezliczoną ilością wąskich uliczek, tysiącami sklepów i licznymi architektonicznymi zabytkami w arabskim stylu.. Do specyfiki tego stylu w lokalnym wydaniu należą ozdobne drewniane drzwi domostw, które same w sobie stanowią zabytek artystyczny. W programie m.in: Pałac Cudów, Muzeum Pamiątek, Pałac Sułtana i stary arabski Fort, gdzie można poznać esencję Zanzibaru.                   
13 dzień Czas wolny. Przelot do Dar Es Salaam.
14 dzień Przelot do Warszawy

Aby zapoznać się z bardziej szczegółowym programem klinkij "POBIERZ PROGRAM" u góry strony

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ PRZYGOTOWANIA ATRAKCYJNEJ OFERTY W DOWOLNIE WYBRANYM PRZEZ PAŃSTWA TERMINIE PRZY MINIMUM 4 OSOBACH !!!

 

Uwagi

Wjazd na terytorium Tanzanii odbywa się na podstawie ważnego paszportu, który musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu. Dodatkowo obywateli polskich obowiązuje wiza, wystawiana na lotnisku (płatna dodatkowo ok. 50 USD).

 

Zaleca się profilaktycznie zakup środków anty-malarycznych przed wyjazdem z kraju, lub aplikowanych na skórę środków odstraszających komary. ZALECANE SZCZEPIENIE PRZECIWKO ŻÓŁTEJ FEBRZE!

 

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy (np. pkt XI.2 "Warunków Uczestnictwa").

 

Zakwaterowanie w trakcie trwania safari w 3*/ 4* lodge w pokojach (lub namiotach) 2-osobowych (lub 2-osobowych z dostawką), z łazienkami (pokój 1-osobowy za dopłatą), w trakcie pobytu w 4* hotelu (pokoje z klimatyzacją). W cenie woda mineralna w trakcie safari oraz kawa/herbata do obiadów podczas safari (2,3,4 oraz 5 dzień wycieczki). Podczas pobytu wyżywienie typu All Inclussive. Możliwość zakwaterowania 4 osobowej rodziny w jednym pokoju. Maksymalny limit wagowy bagażu rejestrowalnego przy przelocie krajowym DAR ES SALAAM – ZANZIBAR – DAR ES SALAAM wynosi 15kg (za każdy dodatkowy kilogram naliczana jest opłata w wysokości 3-5 USD/kg, w niektórych sytuacjach bagaż znacznie przekraczający limit może zostać wysłany następnym samolotem). BAKNOTY DOLAROWE wydane przed 2001 rokiem są NIEWYMIENIALNE. Napięcie elektryczne takie jak w Polsce, wtyczki typu angielskiego (zalecamy mieć adapter).


Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę
500 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Na zwyczajowe napiwki dla przewodników/kierowców należy przeznaczyć ok. 25 USD – kwotę tą należy przekazać pilotowi na początku wycieczki.

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ PRZYGOTOWANIA OFERTY W DOWOLNIE WYBRANYM PRZEZ PAŃSTWA TERMINIE PRZY MINIMUM

4 OSOBACH !!!

(w trakcie trwania safari anglojęzyczny kierowca/przewodnik / ew. polski pilot za dopłatą)


ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ PRZYGOTOWANIA OFERTY W DOWOLNIE WYBRANYM PRZEZ PAŃSTWA TERMINIE PRZY MINIMUM

4 OSOBACH !!!

(w trakcie trwania safari anglojęzyczny kierowca/przewodnik / ew. polski pilot za dopłatą)

Cena zawiera

- przeloty z/do Polski
- transport lokalny (autokar, przeloty wewnętrzne)
- opieka polskiego pilota i przewodników lokalnych
- zakwaterowanie w lodge 3* i hotelu 4*, pokoje z łazienkami, 2-osobowe lub 2-osobowe z dostawką
- śniadania, lunche i kolacje
- ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagaż

Cena nie zawiera

- dewizowa część ceny imprezy (500 USD)
- zwyczajowe napiwki (ok. 25 USD)
- wiza płatna na lotnisku (ok. 50 USD)

Biuro Podróży Sigma Travel zaprasza na wycieczki: Kanada, USA, Brazylia, Kuba, Wenezuela, Meksyk, Peru, Chiny, Indie, Japonia, Tajlandia, Izrael, Etiopia, Kenia, RPA, Zanzibar, Europa, Afryka, Ameryka, Azja

Copyrights 1989-2013 © Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja CooLWeb