Wyszukiwanie szczegółowe:

Wycieczki objazdowe - KOREA POŁUDNIOWA + TAJWAN - 13 dni

Region AZJA
Czas trwania 13 dni

Rezerwacja online

27.04 - 09.05.2016 N/A+ 500 USD dewizowa część ceny imprezy

20.09 - 02.10.2016 N/A+ 500 USD dewizowa część ceny imprezy

Szczegóły wycieczki

Opis

 

SEUL - ANDONG - GYEONGJU - BUSAN - PARK NARODOWY BUKHANSAN - TAIPEI - YELIU - JIOUFEN - PULI - SUN MOON LAKE - TAICHUNG

korea 

1 dzień WARSZAWA

Zbiórka na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Przelot samolotem rejsowym do Seulu (z przesiadką).

2 dzień SEUL

Przylot do Seulu. Przejazd do hotelu.

3 dzień SEUL - ANDONG

Wyjazd do Andong – wizyta w tradycyjnej wiosce Hahoe (lista UNESCO), gdzie do dzisiejszego dnia kultywuje się folklor. Zwiedzanie muzeum masek oraz świątyni Bongjeongsa.

4 dzień ANDONG - GYEONGJU

Przejazd do Gyeongju, miasta zawierającego zabytki z listy UNESCO. Zwiedzanie kamiennych pagód  Bulguksa, brązowych posągów, Mostu Błękitnego Obłoku, skalnej groty Seokguram. Przejazd do jednego z parków, w którym znajdują się grobowce królewskie.

5 dzień GYEONGJU - BUSAN - SEUL

Wyjazd do Busan – wizyta na targu spożywczym Jagalchi oraz na targu Kukje. Następnie podziwianie uroków nadmorskiej świątyni Yonggungsa oraz spacer po malowniczym parku Yongdusan do wieży widokowej Busan. Wizyta na plaży Haeundae. Rejs statkiem Dongbaek. .

6 dzień SEUL - PARK NARODOWY BUKHANSAN - SEUL

Wyjazd na wycieczkę do Parku Narodowego Bukhansan znanego z przepięknej przyrody oraz zabytków takich jak 500-letnie mury obronne zwane Bukhansanseong oraz mnóstwa świątyń, w tym największego klasztoru buddyjskiego w Korei Południowej – Doseonsa.

7 dzień SEUL

Zwiedzanie Pałacu Gyeongbok, w którym znajduje się Muzeum Ludowe oraz wizyta w świątyni buddyjskiej Jogyesa. Przejazd obok niebieskiego pałacu prezydenckiego, XIV wieczna brama Sungnyemun, wizyta w wytwórni biżuterii z ametystu oraz w świątyni konfucjańskiej Jongmyo. Spojrzenie na nowoczesny Seul – drapacz chmur 63 Building, Seul Tower oraz wizyta na największej na świecie sztucznej wyspie usypanej na rzece Han mieszczącej kompleksy rozrywkowo-handlowe. Zakupy w sklepie wolnocłowym.

8 dzień SEUL - TAIPEI Wyjazd na wycieczkę do strefy zdemilitaryzowanej (DMZ area). Transfer na lotnisko. Przelot na Tajwan do Taipei. Zakwaterowanie w hotelu.
                    
9 dzień TAIPEI

Zwiedzanie Taipei. Budynek Tajpei 101 mierzący ponad 509 metrów wysokości (wstęp na platformę widokową płatny dodatkowo ok. 18 USD/os). Muzeum Narodowe z kolekcją zbiorów należącą do cesarzy Chin, Narodowa Hala Pamięci Chiang Kai Sheka, przejazd obok Pałacu Prezydenckiego, zabytkowego budynku filtrów z 1908 roku, spacer po historycznej dzielnicy Dalongdong z dawną zabudową, na terenie której znajdują się obiekty kultu religijnego mieszkańców stolicy – budzące podziw kolorowe dekoracje XIX wiecznych świątyń. Wycieczka do Wulai – skansenu plemion aborygeńskich. Podziwianie malowniczych widoków, Wodospadu Wulaj oraz Jeziora Swallow.

10 dzień TAIPEI - YELIU - JIUOFEN - TAIPEI

Wycieczka na Wybrzeże Północnowschodnie. Przejazd na półwysep Yeliu, gdzie znajdują się formacje geologiczne o imponujących kształtach. Wizyta w Parku Keelung Chungcheng. Przyjazd do Jiufen – kameralnego, górskiego miasteczka kultywującego miejscowe tradycje.

11 dzień TAIPEI - PULI - SUN MOON LAKE - TAICHUNG - TAIPEI

Wycieczka do centrum wyspy – Puli. Miejscowość ta, usytuowana w malowniczej dolinie jest słynna ze swoich 4 „W” (water, wine, women, weather / woda, wino, kobiety, pogoda). Przejazd nad jezioro Sun Moon. Rejs statkiem po jeziorze. Przejazd do Taichung – największego miasta centralnego Tajwanu. Zwiedzanie „tęczowej wioski”. Fakultatywnie możliwość uczestniczenia w procesie produkcji herbaty bąbelkowej.

12 dzień TAIPEI

Czas wolny na odpoczynek, ostatnie zakupy lub dodatkowe zwiedzanie miasta z pilotem. Transfer na lotnisko.Przelot samolotem rejsowym do Europy (z przesiadką).

13 dzień WARSZAWA

Przylot do Warszawy.

 

Aby zapoznać się ze szczegółami kliknij "POBIERZ PROGRAM" na górze strony!

Uwagi

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Zarówno przy wjeździe do Korei jak i na Tajwan obywatele polscy są zwolnieni z obowiązku wizowego. Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.

Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych lub 2-osobowych z dostawką, z łazienkami (pokój jednoosobowy za dopłatą). Po przylocie na początku imprezy należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 500 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Na zwyczajowe napiwki dla przewodników oraz kierowców należy przeznaczyć ok. 80 USD – kwotę tą należy przekazać pilotowi na początku wycieczki.

Sieć telefonii komórkowej Korei oparta jest na systemie NCTS (zamiast GSM), w związku z czym telefony z innych krajów nie działają. Na Tajwanie ten problem nie występuje i europejskie telefony będą działać. Napięcie elektryczne i wtyczki w Korei takie jak w Polsce, na Tajwanie napięcie 110 V i inne wtyczki.    

 

 

 

Cena zawiera

  • bilet lotniczy z/do Polski wraz z opłatami lotniskowymi itp. (samoloty rejsowe),
 • przelot wewnetrzny,
 • transport lokalny (autokar),
 • zakwaterowanie w hotelach 3* (pokoje z łazienką i klimatyzacją),
 • wyżywienie wg programu (śniadania + obiadokolacje),
 • opiekę polskiego pilota,
 • opiekę przewodników lokalnych,
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • komplet ubezpieczeń (KL, NNW, bagażu),

Cena nie zawiera

kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu
 • wydatków natury osobistej
 • innych kosztów nie wymienionych w punkcie "cena zawiera"

Biuro Podróży Sigma Travel zaprasza na wycieczki: Kanada, USA, Brazylia, Kuba, Wenezuela, Meksyk, Peru, Chiny, Indie, Japonia, Tajlandia, Izrael, Etiopia, Kenia, RPA, Zanzibar, Europa, Afryka, Ameryka, Azja

Copyrights 1989-2013 © Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja CooLWeb